W dniach 06 - 07.12.2015 z okazji wspomnienia św. Ambrożego patrona pszczelarzy, uczestniczyliśmy w organizowanej przez Regionalny Związek Pszczelarzy w Toruniu XXVII ogólnopolskiej pielgrzymce pszczelarzy na Jasna Górę.

Nasze wąbrzeskie koło pielgrzymowało z nowym własnym sztandarem, który został poświęcony w Bazylice Jasnogórskiej  podczas mszy św. pielgrzymkowej przez duszpasterza rolników i pszczelarzy ks. Bp Edwarda Białogłowskiego.

Pielgrzymka przebiegła w miłej i serdecznej atmosferze, umocnieni wiarą i w świątecznym nastroju szczęśliwie powróciliśmy do domów.

W niedzielę 13.12.2015 r. w liturgicznej bliskości wspomnienia św. Ambrożego, brać pszczelarska naszego koła uczestniczyła we mszy św., dziękując Panu Bogu za tegoroczne zbiory.

Niedziela 13 grudnia 2015 r, przejdzie do historii naszego Sanktuarium, Pasterz naszej diecezji  ks. bp  Andrzej Suski wyznaczył Wąbrzeskie Sanktuarium Matki Bożej Brzemiennej do uroczystego otwarcia drzwi na rozpoczęcie roku miłosierdzia Bożego.

Ceremonii otwarcia drzwi dokonał proboszcz i kustosz Sanktuarium ks. dr Jan Kalinowski. Pszczelarze naszego koła brali czynny udział w w/w obchodach  wraz naszym nowym sztandarem. Uroczystość zakończyliśmy spotkaniem integracyjnym, składaniem  życzeń świątecznych i noworocznych.