Serdecznie zapraszamy na zebranie członków Rejonowego Koła Pszczelarzy w Toruniu, które odbędzie się w sobotę, w dniu 15 czerwca 2024 r. o godz. 9.00 w Urzędzie Marszałkowskim  przy Placu Teatralnym 2 w Toruniu – sala konferencyjna na I piętrze. W trakcie zebrania poruszone będą bieżące sprawy związane z funkcjonowaniem naszego Koła.

                                                                                             Zarząd Rejonowego Koła Pszczelarzy w Toruniu.

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że 22 maja 2024 r. zmarł nasz kolega Henryk Jabłoński. Msza żałobna odprawiona zostanie w dniu 25.05.2024 r. (sobota) o godzinie 14.30 w kościele pw. Św. Antoniego na Wrzosach. Po Mszy Świętej ceremonia pogrzebowa odbędzie się na Cmentarzu Parafialnym przy ul. Wybickiego (od ul. Żwirki i Wigury). 

                                                                                                                                Cześć Jego pamięci. 

Serdecznie zapraszamy chętnych do udziału w dniu 20 lipca (sobota) w godzinach 13.00 – 19.00 w pikniku rodzinnym organizowanym przez nasze koło. Piknik tradycyjnie już odbędzie się w punkcie edukacji przyrodniczo leśnej, zlokalizowanym na terenie Leśnictwa Olek Nadleśnictwa Toruń. Zapisy u kol. Małgorzaty Kowalskiej tel. 661 327 469 od poniedziałku do piątku w godzinach 19.00 do 21.00 do 30 czerwca br. Koszt 40 zł od osoby. Dzieci do 18 roku życia zwolnione są z opłat. Wpłata na konto koła.

                                                                                                                                                                                            Zarząd Rejonowego Koła Pszczelarzy w Toruniu

Serdecznie zapraszamy na zebranie członków Rejonowego Koła Pszczelarzy w Toruniu, które odbędzie się w sobotę, w dniu 18 maja 2024 r. o godz. 9.00 w Urzędzie Marszałkowskim  przy Placu Teatralnym 2 w Toruniu – sala konferencyjna na I piętrze. W trakcie zebrania poruszone będą bieżące sprawy związane z funkcjonowaniem naszego Koła.

                                                                                             Zarząd Rejonowego Koła Pszczelarzy w Toruniu.

Chętnych, lubiących posłuchać muzyki w Ośrodku Chopinowskim w Szafarni, serdecznie zapraszamy na audycję muzyczną, która zaplanowana jest w tymże ośrodku na godz. 13.00, 12 maja 2024 r. Zbiórka godz. 12.45 na terenie Ośrodka Chopinowskiego w Szafarni. Po koncercie przewidziane jest ognisko na terenie leśnictwa Leśno (coś do ogniska proszę wziąć wg osobistych upodobań). Dojazd we własnym zakresie. Odpłatność uzależniona jest od liczby uczestników (może się wahać od 10 zł [przy 20 osobach do ???) . Zapisy do 5 maja 2024 r. Więcej informacji udziela kol. Andrzej Cyrwus tel. 500 233 144.

Z głębokim żalem zawiadamiamy, iż 19.04.2024 r. zmarł nasz kolega Jan Grzeszkowiak. Msza żałobna odbędzie się w dniu 26.04.2024 r. o godzinie 11.00 w kościele parafialnym w Cierpicach. 

 Cześć Jego pamięci. 

Przyjmujemy zapisy na ciasto dla pszczół. Podobnie jak w zeszłym roku ciasto jest sfinansowane przez Samorząd Województwa Kujawsko Pomorskiego. Zapisać się mogą osoby, które posiadają zarejestrowane pszczoły u PLW oraz na stałe mieszkają na terenie województwa Kujawsko-Pomorskiego. Osobą prowadzącą zapisy jest kolega Przemysław Kaliszewski. Zapisy proszę dokonywać przez adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., na WhatsAppie lub telefonicznie 601-915-415 (tylko wieczorami). Ilość rodzin pszczelich podanych w zgłoszeniu powinna być tożsama z ilością rodzin podanych u PLW oraz opłaconą składką ulową w Kole. Zapisy przyjmujemy do 30.04.2024.                                                                                                      Zarząd RKP w Toruniu

Zapraszamy chętnych do udziału w Mszy świętej na rozpoczęcie sezonu pszczelarskiego, która odbędzie się w dniu 14 kwietnia br. o godzinie 12.00 w Wąbrzeźnie. Koszt 20,00 zł wpłata na konto koła. Zapisy u kol. Małgorzaty Kowalskiej telefon 661 327 469 (proszę dzwonić od poniedziałku do piątku od 16 do 20) w terminie do dnia 30 marca 2024 r. Jednocześnie informujemy, że w miesiącu kwietniu zebrania nie będzie.

                                                                                                                                                                                                                              Zarząd RKP w Toruniu

 

Serdecznie zapraszamy na zebranie członków Rejonowego Koła Pszczelarzy w Toruniu, które odbędzie się w dniu 10 marca 2024 r. o godz. 9.00 w Spółdzielni Mieszkaniowej KOPERNIK przy ul. Świętopełka 15/23 w Toruniu - tj. na parterze budynku, na terenie stadionu SM Kopernik. W trakcie zebrania poruszone będą bieżące sprawy związane z funkcjonowaniem naszego Koła. Przypominamy również, że w związku ze zmianą cen leków należy mieć na względzie uregulowanie należności za nie.

 Chętni do pomocy przy organizacji XXXII Forum Pszczelarzy winni zgłosić się do kol. Janusza Bucha tel. 509011484.                                                                                                                                                                                                           Zarząd Rejonowego Koła Pszczelarzy w Toruniu.

Z głębokim żalem zawiadamiamy, iż w dniu 24.02.2024 r. zmarł nasz kolega Marian Kowalik. Msza żałobna odbędzie się w dniu 28.02.2024 r. o godzinie 12.00 w kościele parafialnym w Bulimku. 

Cześć Jego pamięci.

Szanowni Państwo, ze względu na małe zainteresowanie wycieczką zostaje ona odwołana. Nie mniej dla chętnych, którzy będą nadal chcieli zwiedzić zaproponowane miejsca jest możliwość wzięcia udziału w wyjeździe własnym środkiem transportu bezpośrednio po zebraniu w dniu 12.05.2024 r. 

Szanowni Państwo, serdecznie zapraszamy na organizowany przez nas wyjazd w okolice Golubia-Dobrzynia. W programie m.in. zwiedzanie Izby Pamięci M. Dąbrowskiej i rezerwatu Góra Modrzewiowa w Płonnem, zwiedzanie ośrodka Chopinowskiego i koncert w Szafarni. Wyjazd z Torunia ok. godz. 9.00, powrót ok. godz. 17.00. Odpłatność 65,00 zł od osoby, płatne na konto koła. Zapisy do 10 marca 2024 r. Więcej informacji udziela kol. Andrzej Cyrwus tel. 500 233 144.

                                                                                                                                                                                                                            Zarząd RKP w Toruniu