W związku z przypadającym w dniu 7 grudnia świętem patrona pszczelarzy św. Ambrożego zapraszamy serdecznie Koleżanki i Kolegów na uroczystą mszę świętą w katedrze św. św. Janów, która odbędzie się 11 grudnia 2022 r. o godz. 12.30, a bezpośrednio po niej na uroczysty obiad (ok. 13.30) w Zajeździe Staropolskim. Odpłatność od osoby 25,00 zł. Zapisy do 30 listopada 2022 r. u kol. Janusza Buchy, wpłaty na konto koła. Jednocześnie informujemy, iż w dniu 11.12.2022 r. comiesięcznego zebrania nie będzie.

Serdecznie zapraszamy na zebranie członków Rejonowego Koła Pszczelarzy w Toruniu, które odbędzie się w dniu 13 listopada 2022 r. o godz. 9.00 w budynku Państwowej Straży Pożarnej – Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 3 przy ul. Olsztyńskiej 6 w Toruniu (obok centrum handlowego Bielawy). Parking znajduje się przed płotem po lewej stronie bramy wjazdowej na teren jednostki. Wejście na teren obiektu – wejściem głównym z prawej strony budynku. Sala wykładowa mieści się na I piętrze. Na zebraniu omówione zostaną m.in. bieżące informacje dotyczące pracy koła.  W trakcie zebrania wykład o apiterapii wygłosi kolega Anatol.

Informujemy, że od 2 listopada 2022 r. rozpoczniemy zwroty refundacji za udział w programach dotyczących zakupu leków, matek pszczelich, odkładów, sprzętu pasiecznego i do gospodarki wędrownej. Refundacje będą wypłacane przelewem na konto beneficjenta (pszczelarza).

Informacja z Zarządu RZP w Toruniu

Wzorem lat ubiegłych, także i w tym roku organizujmy wyjazd  w dniach 6-7 grudnia na Jasną Górę. Autobus będzie zaczynał trasę przejazdu od Wąbrzeźna /środkowe rondo obwodnicy/ przez Kowalewo Pom., Toruń do Częstochowy. Wyjazd nastąpi w dniu 6 grudnia w godzinach wczesno porannych /szczegółowy program zostanie przesłany wraz z programem obchodów/. Przyjazd do Częstochowy około godziny 12.00, zakwaterowanie w Domu Pielgrzyma św. Kaspra. O 14.00 konferencja pszczelarska w sali o. Kordeckiego, 20.00 msza św. przed Cudownym obrazem, 21.00 Apel Jasnogórski. W dniu 7 grudnia msza św. w intencji pszczelarzy o godzinie 11.00. z udziałem pocztów sztandarowych. Szczegółowy program obchodów  XXXIV Ogólnopolskiej Pielgrzymki Pszczelarzy podany będzie po opublikowaniu programu  przez organizatora - Związku Pszczelarzy w Częstochowie. Koszt wyjazdu wynosi 200 zł i zawiera:  transport na trasie przejazdu autobusu, pobyt i wyżywienie w Domu Pielgrzyma /zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych z zapleczem sanitarnym, wyżywienie: kolacja w dniu 6 grudnia, śniadanie i obiad w dniu 7 grudnia/. Związek częściowo dopłaca do kosztów wynajmu autobusu. Wpłaty zbiorowe za pośrednictwem Kół na konto Związku. Liczba miejsc ograniczona /49 osób/. Decyduje kolejność wpłat.

Zgłoszenia przyjmujemy do 14.10.2022 r. do kol. Andrzeja Cyrwusa, wpłaty na konto koła.  

Serdecznie zapraszamy na zebranie członków Rejonowego Koła Pszczelarzy w Toruniu, które odbędzie się w dniu 9 października 2022 r. o godz. 9.00 w budynku Państwowej Straży Pożarnej – Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 3 przy ul. Olsztyńskiej 6 w Toruniu (obok centrum handlowego Bielawy). Parking znajduje się przed płotem po lewej stronie bramy wjazdowej na teren jednostki. Wejście na teren obiektu – wejściem głównym z prawej strony budynku. Sala wykładowa mieści się na I piętrze. Na zebraniu omówione zostaną m.in. bieżące informacje dotyczące pracy koła. 

Jednocześnie zapraszamy, w imieniu pszczelarzy z "Polanki", na szkolenie przez nich organizowane, a prowadzone przez Pana Marka Podlewskiego. Szkolenie odbędzie się w dniu 16.10.2022 r. w godz. 9.00-16.00 w Grzywnie, w restauracji "U Boryny". Odpłatność 50,00 zł (za obiad i kawę). Zapisy podczas zebrania u Andrzeja Cyrwusa.

Serdecznie zapraszamy na zebranie członków Rejonowego Koła Pszczelarzy w Toruniu, które odbędzie się w dniu 11 września 2022 r. o godz. 9.00 w budynku Państwowej Straży Pożarnej – Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 3 przy ul. Olsztyńskiej 6 w Toruniu (obok centrum handlowego Bielawy). Parking znajduje się przed płotem po lewej stronie bramy wjazdowej na teren jednostki. Wejście na teren obiektu – wejściem głównym z prawej stronie budynku. Sala wykładowa mieści się na I piętrze.

Na zebraniu omówione zostaną m.in. bieżące informacje dotyczące pracy koła, przedstawiony zostanie przegląd dostępnych czasopism pszczelarskich, a także można będzie sprawdzić  wpis w bazie danych koła.

W uzupełnieniu informacji dotyczącej uaktualnienia danych w bazie członków koła wyjaśniamy, że istotna jest tylko ilość posiadanych rodzin pszczelich wraz z wniesioną za nie opłatą ulowego. Pozostałe dane takie jak np. rodzaj uli, rasy matek, lokalizacja pasiek nie są wymagane.

Uprzejmie informujemy, że do końca sierpnia 2022 r. należy uaktualnić swoje dane znajdujące się w bazie członków koła. W tym przede wszystkim ilość posiadanych rodzin. Podany przez Państwo stan rodzin pszczelich ma decydujący wpływ dla Was o ubieganie się i wysokość dotacji w przyszłym tj. 2023 roku. Szczegóły prosimy uzgadniać ze skarbnikiem koła kol. Andrzejem Śliwińskim tel. 668650917, adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informujemy, że 4 września 2022 r. Regionalny Związek Pszczelarzy w Toruniu wspólnie z Rejonowym Kołem Pszczelarzy w Wąbrzeźnie organizuje Wojewódzki Dzień Pszczelarza. W związku z powyższym uprzejmie prosimy, aby osoby chętne do wzięcia udziału w ww. uroczystości zgłosiły swój akces do kolegi Janusza Bucha, do dnia 15 sierpnia 2022 r.

Ze względu na duże zainteresowanie opowieściami pszczelarskimi z cyklu „sekretnego życia pszczół” kolega Maciej zaprasza na kolejną jego odsłonę w dniu 23 lipca 2022 r. o godz.  9.00. Pokaz odbędzie się w Zespole Szkół Inżynierii Środowiska, ulica Stefana Batorego 43/49 w Toruniu. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenie swojego udziału w pokazie SMS-em pod nr tel. 500 157 930.
Serdecznie zapraszamy.

 

Szanowni Państwo, nawiązując do wcześniejszych ustaleń, uprzejmie informujemy, że w dniu 9 lipca br., w godz. 15.00 -18.30 serdecznie zapraszamy chętnych na organizowany przez nasze koło piknik rodzinny (zamiast comiesięcznego spotkania). Piknik ten odbędzie się na terenie   punktu edukacji przyrodniczo leśnej w Olku, w sąsiedztwie leśnictwa Olek.
W programie przewidziano m.in. opowieści pszczelarskie z cyklu „sekretnego życia pszczół”, zabawy plenerowe, ognisko, krótki spacer. Zapisy u kol. Janusza Buchy. Po potwierdzeniu miejsc, wpłata w wysokości 20,00 zł od pszczelarza na konto koła.

 

Mapka dojazdu
Mapka dojazdu