31.05.2014r. o godz. 15:00 odbyła się Msza Święta na Wzgórzu Zamkowym z Okazji 120–lecia Istnienia Zgromadzenia Sióstr Pasterek od Opatrzności Bożej w Jabłonowie Pomorskim pod przewodnictwem Ks. Biskupa Andrzeja Suskiego.

W tak ważnym wydarzeniu dla Naszych Sióstr nie mogło nas Pszczelarzy zabraknąć. Pamiętamy o Naszych Siostrach zawsze. Siostry Pasterki do roku 1994 prowadziły pasiekę powyżej 20-pniową i były członkami RKP w Jabłonowie Pomorskim.

W roku 1988 zawiązał się Komitet Sztandarowy, w którego skład wchodzili: Józef Wardziński, Roman Dzierżewicz, Marian Jacewicz, Bronisław Szram, Stanisław Tomczyk, Stanisław Szmidt, Roman Trendowski, Edmund Janik, który został wykonany właśnie przez Siostry Pasterki z Jabłonowa Zamek. Odtąd Sztandar Pszczelarski RKP Jabłonowo Pomorskie towarzyszy w ważnych chwilach i wydarzeniach naszej społeczności, zarówno tych radosnych jak i w ostatnim pożegnaniu Pszczelarzy.

Z tak pięknej Okazji jakim jest 120–lecie Istnienia Zgromadzenia Sióstr Pasterek od Opatrzności Bożej w imieniu Koła Pszczelarzy w Jabłonowie Pomorskim życzymy Naszym Siostrom wiele zdrowia, wszelkiej pomyślności i błogosławieństwa Bożego na następne lata.

 

A.S.