Wyjechaliśmy na to święto wspólnie z Regionalnym Związkiem Pszczelarzy w Toruniu i ościennymi Kołami już 4 września dotarliśmy późnym wieczorem, gdzie zostaliśmy zakwaterowani w Ośrodku Wypoczynkowym nad Jeziorem Wojnowskim w miejscowości Wojnowo. 5 września był dniem zwiedzania ciekawych zakątków Ziemi Lubuskiej. Odwiedziliśmy: Skansen Maszyn i Urządzeń Rolniczych w Podmoklach Małych; drewniany zabytkowy kościół w Kosieczynie (będący najstarszym tego rodzaju zabytkiem w Europie); pocysterski zespół klasztorny w Gościkowie–Paradyżu; pomnik Chrystusa Króla w Świebodzinie; Stare Miasto oraz Palmiarnię w Zielonej Górze. Wieczorem bawiliśmy się na grillu – wieczorku integracyjnym. 6 września o godz. 11 odbyła się oficjalna uroczystość otwarcia Ogólnopolskich Dni Pszczelarza w Babimoście.

Wśród wielu sztandarów z całej Polski byliśmy i my, godnie reprezentując nasze Koło - Jabłonowo Pomorskie oraz Region Toruń. Otwarty był też kiermasz – sprzętu i artykułów związanych z gospodarką pasieczną oraz produktów pszczelich. Na scenie umilali nam czas lokalni artyści. Gwiazdą wieczoru był Zespół UNIVERSE. Po ich koncercie była zabawa taneczna poprowadzona przez Zespół MROZU I DUET. Dnia 7 września o godz. 11 odbyła się uroczysta Msza Święta w intencji pszczelarzy z udziałem pocztów sztandarowych. Po Mszy Świętej przeszliśmy uroczystym korowodem ulicami Babimostu, gdzie byliśmy pozytywnie odbierani przez mieszkańców. Oklaskiwali nas i pozdrawiali było to bardzo sympatyczne. Następnie pojechaliśmy na obiad i wyruszyliśmy w drogę powrotną. Będąc już w trasie zatrzymaliśmy się w miejscowości Kórnik, gdzie zwiedziliśmy przepiękny Zamek, w którym mieszkał ród Działyńskich. Po zwiedzaniu wyruszyliśmy w drogę do domów. 

Wyjazd na Ogólnopolskie Dni Pszczelarza w Babimoście był wspaniałą okazją do poznania wielu ciekawych ludzi oraz wymienienia się doświadczeniami związanych z prowadzeniem gospodarki pasiecznej.