Już po raz 34 pszczelarze z całej Polski zebrali się na Jasnej Górze , aby podziękować za "pszczele złoto" i prosić o piekę na kolejne lata swego patrona Sw. Ambrożego . Wśród przybyłych pszczelarzy, byli tam także przedstawiciele Kół regionu toruńskiego wraz z rodzinami.
Koło z Jabłonowa Pom. wystawiło poczet sztandarowy, który reprezentował naszą delegacje.
Na rozpoczęcie mszy św. głos zabrał w-ce prezydent PZP  Zbigniew Kołtowski który powiedział- w tym szczególnym dniu nasze myśli biegną również za naszą wschodnią granicę, gdzie są nasi przyjaciele pszczelarze. Dopomóż Matko, aby nasi sąsiedzi, niejednokrotnie znajomi, dożyli szczęśliwej i wolnej Ukrainy, niech jak najszybciej zakończy się wojna i zapanuje pokój.

Mszy św. przewodniczył bp Stanisław Salaterski. Tarnowski biskup pomocniczy - życzył pszczelarzom, żeby w swoim patronie św. Ambrożym dostrzegali duchowego przewodnika na drogach wiary, aby przyzywali jego wstawiennictwa, a także, by naśladowali go w codzienności: byli pracowici jak ich patron i pszczoły, którymi się opiekują, odważni i mądrzy w swoich decyzjach. Życzył także pszczelarzom dobrych plonów w kolejnym roku, a także pomysłów jak „w świecie, który stawia na chemię, uchronić stworzenia Boże – pszczoły”.

– Pszczoły dają miód, a my powinniśmy dawać miłość i szacunek – zachęcał bp Salaterski.

 Tym przesłaniem ks. biskupa dziękuje za udział uczestnikom naszej pielgrzymki na czele z ks. kan.Jackiem Dudzińskim,

Z Panem Bogiem

relacje spisał Tadeusz Dussa